Toivo Berg

Toivo Berg  

15. MAI 2009 UUDIS

Tartu politsei võttis eile kinni kuritegudega kuulsaks saanud Toivo Bergi. Omaaegset Lõuna-Eesti pättide autoriteeti kahtlustatakse kokaiini omamises. Täna pärastlõunal võttis Tartu maakohus Bergi kuueks kuuks vahi alla.

Varem viiel korral kohtulikult karistatud Toivo Berg (52) vahistati Tallinn-Tartu maanteel Kärevere teemaja läheduses, kui ta oli teel Tallinnast Tartusse. Bergi Mercedese läbiotsimisel leiti autost ligi 20 grammi kokaiini, mis on Karistusseadustiku mõistes suur kogus. Ekspressile teadaolevalt käisid Berg ja temaga koos autos olnud inimene pealinnas just kokaiini hankmise eesmärgil. Tänaõhtuse seisuga on vahistatud nii need kaks isikut kui ka see, kelle käest kokaiinikogus saadi. Tartu Maakohus lubas kahtlusalused kuni kuueks kuuks vahi alla võtta.

Debiilik kuubis! BERG pani kohe kitse kelle käest mandi ostis ja lisaks sellele ütles, et see ei olnud tal esimene kord, kui samalt inimeselt on kokaiini ostnud. Tänu sellele sai BERG, kui ka teine mees, narko korduva käitlemise peale. Ehk enne nägi § ette 1-10 aastat aga peale BERGi ütlusi 3-15 aastat. BERG rääkis nii iseendale, kui ka teisele inimesele (kes muideks oli tema sõber), karistust juurde.
Tubli hr. BERG! Oled nii vahva kits.

BERGi sõbrad tulid kohtuistungit jälgima, sest ei uskunud, et BERG on pealekaebaja. Poole istungi pealt aga tõusid nad püsti ja ütlesid:”täitsa perses, rääkiski kõik ära” ja jalutasid saalist välja.

LÕIGUD KOHTUOTSUSEST…
15 g kokaiini käitlemine 06.05.2009. a
Toivo Bergi ütluste kohaselt said nad 06.05.2009. a lõuna paiku Marko Muidrega kokku Mäo teeristis bensiinijaamas, et saada Marko Muidrelt maja projekt. Marko Muidre andis talle üle väikese pakendi, mis oli suitsupaki hõbepaberis. Selles pidi olema kokaiin, sest eelnevalt oli olnud Marko Muidrega juttu, et tuleks stressi ravida kokaiiniga, kui ta seda kuskilt Tallinnast saab. Ta andis Marko Muidrele 6000 krooni, kuid see ei olnud kokaiini eest. Toivo Berg pani selle pakendi auto bensiiniluugi taha, kuid järgmisel päeval selgus, et see oli ära sulanud. Ta kuivatas seda taldriku peal, kuid sellest ei saanudki asja.
Marko Muidre eitab Toivo Bergile kokaiini andmist. Ta tunnistab, et käis 06.05.2009. a Toivo Bergiga Mäo ristis kohtumas, kuid selle eesmärk oli rääkida maja projektist, mida oli plaanis reklaamima hakata ja Toivo Bergi isiklikest probleemidest kodus.

18,98 g kokaiini käitlemine 13.05.2009. a
Toivo Bergi kohtus antud ütluste kohaselt sõitis ta 13.05.2009. a Tallinnasse oma elukaaslast viima, kaasas oli O.P. . Hommikupoolikul kell 11-12 vahel kohtus ta Tallinnas Linnahalli juures Statoili tanklas Marko Muidrega, kus ta avaldas soovi saada uut kokaiini. Kogusest juttu ei olnud ja Marko Muidre lubas vaadata, kas saab. Ta jäi Tallinnasse Muidre kõnet ootama. Kella viie paiku Muidre helistas ja nad said kokku Sikupilli tanklas. Marko Muidre tuli punase Mercedesega, tema läks istus kõrvalistmele, kus Muidre andis talle kokaiini üle. See oli mitmes kilekotis, oli pressitud valge korgi kujuliseks. Bensiinijaama tualetis murdis ta sealt tüki ära, et proovida, mis asi see on. Kilekoti ülejäänud ainega pani ta auto bensiinipaagi luugi taha. Seejärel hakkasid nad koos O.P. Tartusse sõitma. Umbes 30 km linnast väljas tegid nad peatuse, ta valmistas kokaiini tarvitamiseks ette, lükkas selle plaadi peal pangakaardiga laiali ja tarvitas seda. Üheks doosiks kulub 1 gramm ainet. Plaadi peale jäi veel ainet ja P. proovis ka seda. Kokaiin kummalegi mingit mõju ei avaldanud.
Marko Muidre eitab kokaiini omandamist ja selle edasiandmist Toivo Bergile 13.05.2009. a. Ta tunnistab, et nad said sellel päeval Toivo Bergiga 2 korda kokku – lõuna paiku, mis oli juhuslik, ja õhtul enne seda, kui Berg hakkas Tartusse sõitma. Esimesel kokkusaamisel andis Berg talle üle väikese paki, milles oli salasuits. See oli näidispakk, et uurida kas ta saab seda kellelegi müüa. Toivo Berg küsis temalt 6000 krooni võlgu, oli kasiinos käinud. 13.05.2009. a istus Toivo Berg autosse. Tal oli kaasas mingi pakk ja ta pakkus nähvakat, pani selle käigukangi juurde. Ta lükkas seda pakki ja ütles Bergile, et pane see ära, sest tema ei tarvita. Kohtumine lõppes sellega, et Toivo Berg jooksis autost välja, suitsupaki näidis jäi tema kätte. Marko Muidre ütluste kohaselt on ta kokaiini ise tarvitanud ühe korra, mais ta seda tarvitanud ei olnud ja ei saa aru, kuidas ekspertiis tuvastas temal kokaiini tarvitamise tunnused.